Biuletyn Informacji Publicznej
Starostwa Powiatowego w Otwocku

Wyszukiwarka

Odnośniki

Banery

  • Elektroniczna Skrzynka Podawca (ESP)
  • Dziennik Ustaw Rzeczpospolitej Polskiej
  • Dziennik Ustaw Monitor Polski
  • Dziennik Ustaw Województwa Mazowieckiego
  • Związek Powiatów Polskich
  • Kontakt
  • Baza Aktów Własnych

Przejdź do: www.powiat-otwocki.pl

Treść strony

Przypomnienie o zbliżającym się terminie składania sprawozdań w systemie BDO oraz wnoszenia opłat produktowych i opłat za korzystanie ze środowiska. 

Roczne sprawozdania o produktach, opakowaniach i o gospodarowaniu odpadami za 2021 rok składane są wyłącznie w wersji elektronicznej, za pośrednictwem indywidualnego konta w Bazie danych o produktach i  opakowaniach oraz o gospodarce odpadami (BDO), w terminie do 15 marca 2022 r., do marszałka województwa mazowieckiego właściwego ze względu na siedzibę firmy.

Wyjątek: Sprawozdania w zakresie opłaty recyklingowej składane są zgodnie z miejscem poboru opłaty, czyli lokalizacji sklepu.

Kalkulatory opłatowe i do pomocy de minimis za rok 2021 oraz numery kont dostępne są na stronie: https://mazovia.pl/pl/bip/zalatw-sprawe/e-uslugi/karty-uslug/6-oplaty-srodowiskowe/

Logowanie do bazy BDO: https://rejestr-bdo.mos.gov.pl/

Wykazy informacji o zakresie korzystania ze środowiska i wysokości należnych opłat za rok 2021 należy złożyć w terminie do 31 marca 2022 r.

Link do programu EKOPŁATNIK do sporządzania wykazów i naliczania opłat za korzystanie ze środowiska: https://mazovia.pl/pl/bip/zalatw-sprawe/e-uslugi/karty-uslug/6-oplaty-srodowiskowe/605-oplaty-za-korzystanie-ze-srodowiska-z-tytulu--wprowadzania-gazow-lub-pylow-do-powietrza--poboru-wod--wprowadzania-sciekow-do-wod-lub-do-ziemi--skladowania-odpadow.html

Podstawa prawna:

Ustawa z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz.U. 2021 r. poz. 779 z późn. zm.)

Ustawa z dnia 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (Dz. U. z 2021 r. poz. 1973 z późn. zm.)

Obowiązek dokonania wpisu do rejestru podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami.

Podmioty wskazane w treści art. 50 ust. 1 ustawy o odpadach nie posiadający wpisu do rejestru nie mogą prowadzić działalności !

Starostowie, z dniem 1 stycznia 2018 r., utracili kompetencje do wydawania pozwoleń wodnoprawnych oraz przyjmowania zgłoszeń wodnoprawnych – nowa ustawa Prawo wodne.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Metryka strony

Ilość odwiedzin obecnej strony: 12089
Ostatnia aktualizacja treści obecnej strony: 2023-11-20 13:36:01